sowie

Gmina Jedlina-Zdrój, Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S.A., Uzdrowiskowy Szlak - Strona nieoficjalna

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Przewodniczki i przewodnicy turystyczni w Starej Kopalni
2023-04-11 10:52

We wtorek, 4 kwietnia odbyło się spotkanie z  przewodniczkami i przewodnikami turystycznymi z Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny. Do Starej Kopalni w Wałbrzychu przybyło blisko 70 przewodników i przewodniczek! Była to pierwsza edycja branżowego wydarzenia, które ma odbywać się cyklicznie.


W Starej Kopalni pojawili się przewodnicy m.in. z Wrocławia, Kłodzka, Opola, Bolesławca, Warszawy czy Jeleniej Góry. To oni na co dzień oprowadzają grupy turystów po najpiękniejszych dolnośląskich zakątkach. Trzy prelekcje, kilka tras zwiedzania, warsztaty w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA, wy-miana doświadczeń czy poznanie górniczych smaków, tak zaprezentowała się Stara Kopalnia.

 

Po oficjalnym otwarciu, swoje prezentacje przedstawili - Jacek Pielich (przewodnik Sudecki i po Starej Ko-palni regionalista), który mówił o historii wałbrzyskiego przemysłu, dr Katarzyna Trybuś (z Katedry Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze) przedstawiła niezwykle ważny temat udostępniania obiektów turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami. Organizacja turystyki dla osób z ograniczeniami ruchowymi, umysłowymi czy narządów słuchu i wzroku to ważny element w budowaniu produktu tury-stycznego dostępnego dla wszystkich oraz Marta Wróbel (zastępca dyrektora w Starej Kopalni) omówiła potencjał oraz ofertę Instytucji dla grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych. Po części prelekcji, na przewodników i pilotów turystycznych czekali przewodnicy Starej Kopalni (byli górnicy), którzy przedstawiali różne elementy trasy turystycznej, jednocześnie opowiadając o ciekawostka czy warunkach pracy górników. Nie mogło zabraknąć czasu na odkrywania i eksperymentowanie w mini centrum nauki SOWA, czyli Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.

 

Stara Kopalnia to również miejsce górniczych smaków w kawiarni Sztygarówka, która zaserwowała tego dnia czarną bułkę Górnika, ciastko Basia czy korzenną herbatę Gorąca Barbara.

 

Prezentacje potencjału i oferty wałbrzyskiego produktu turystycznego uznawanego przez Polską Organiza-cję Turystyczną za jedną z najlepszych w 2022 roku zakończono w restauracji Coolturalna Montownia, gdzie uczestników ugoszczono autorskim daniem składającym się m.in. z czarnych pierogów.

 

Obiekt solidnie się przygotowuje do rozpoczęcia sezonu turystycznego, który zawsze umownie rozpoczyna się od majówki. A kolejnym miejscem promocji Starej Kopalni będzie udział w Otwarciu Sezonu Turystycz-nego we Wrocławiu, którego obiekt był w ubiegłym roku współorganizatorem.

 

Źródło: um.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: