W dniu 23 lutego br., w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0,odbędzie się seminarium online pod nazwą Zintegrowane cyfrowe zarządzanie projektem inwestycyjnym. Organizatorem jest Związek Pracodawców POLSKA MIEDŹ oraz partner merytoryczny Miastoprojekt Wrocław.
Termin: 23 lutego 2023 roku, g. 10:00 – 12:00
Forma: Webinar na platformie ZOOM
Udział w webinarze jest BEZPŁATNY.
Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Rejestracja na spotkanie: https://forms.gle/XHNH6g7h3PT2agbTA
Na dzień przed wydarzeniem osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania. System wideokonferencyjny będzie uruchomiony 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.
Program webinaru
Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 22 lutego 2023 r. Rejestracja zostanie zamknięta o 12:00.
Serdecznie zapraszamy!
Dla kogo:
Projekty inwestycyjne, z uwagi na stronę finansową przedsięwzięcia, wymagają szczegółowego planowania i nadzoru. Planowanie oraz zarządzanie projektem inwestycyjnym wymaga specyficznego podejścia, uzależnionego od konkretnej branży, połączonego z tradycyjnymi umiejętnościami i doświadczeniem projekt menedżera. Znajomość procesów inwestycyjnych i technologicznych umożliwia precyzyjne planowanie prac i wdrażanie procesów optymalizacyjnych (value engineering) oraz tworzenie wariantów prowadzenia robót i analiz budżetowych.
Wykorzystanie możliwości technologii BIM to konieczność dla firm, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku. Transformacja przedsiębiorstwa w kierunku BIM będzie głównym czynnikiem determinującym utrzymanie swojego udziału w rynku. Ewolucja postępuje, a zmiany są nieuniknione.
Możliwości wykorzystania narzędzi zintegrowanego cyfrowego zarządzania projektem inwestycyjnym są ogromne. Korzyści m.in.:
Daje to także zarówno inżynierom, jak i architektom oraz project managerom, nieograniczone możliwości w ulepszaniu już istniejących projektów.
Zintegrowany, cyfrowy proces inwestycyjny daje możliwość płynnego dopasowania do siebie potrzeb właściciela, architekta, wykonawcy i innych interesariuszy, umożliwia wspólne ustalenie priorytetów, koniecznych zmian w projekcie oraz zbudowania płaszczyzny do organizacyjnej integracji.
Podczas webinaru zostaną poruszone zagadnienia takie jak:
Dlaczego warto poznać najważniejsze zalety technologii BIM i dowiedzieć się więcej na jej temat? Jak skutecznie wdrożyć tę technologię? Jakie są oszczędności i korzyści? Dlaczego bezpieczeństwo procesu jest ważne?
Odpowiedzi na te i inne pytania podczas spotkania.
Źródło: pracodawcy.pl
W związku z wystąpieniem zjawiska okiści na drzewach uszkodzeniom ulegają coraz to kolejne drzewostany. Stanowi to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, dlatego należy się wstrzymać od wychodzenia na szlaki. Warunki nadal są trudne, a wciąż utrzymujące się opady jeszcze bardziej utrudniają prace związane z usuwaniem zagrożenia i uszkodzeń.
czytaj więcejZ krytej pływalni „Delfinek” w Głuszycy mogą bezpłatnie korzystać dzieci i młodzież uczęszczająca do ZSP im. J. Korczaka w Jedlinie-Zdroju oraz osoby po wyżej 65 r.ż. Opiekunowie dzieci do lat 10 również wchodzą bezpłatnie. Gdzie można pobrać bezpłatne bilety? Jaki jest harmonogram wejść na pływalnię?
czytaj więcejW roku 2023 przypada 150 rocznica urodzin oraz 80 rocznica śmierci Księżnej Daisy von Pless - najsłynniejszej w historii mieszkanki Wałbrzycha. Dlatego na wniosek komisji kultury RM, Zamku Książ oraz Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Rada Miejska Wałbrzycha podjęła uchwałę o ogłoszeniu roku 2023, Rokiem Księżnej Daisy von Pless.
czytaj więcejZima to niezwykle trudny czas dla zwierząt, szczególnie czworonogów wychodzących czy przebywających poza domem. Kochający i odpowiedzialni właściciele na pewno dokładają wszelkich starań do tego, by ich podopieczni mieli się dobrze o każdej porze roku. Oto kilka wskazówek, jak możemy jeszcze lepiej zadbać o zwierzęta w tym trudnym dla nich czasie.
czytaj więcejMiejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach organizuje Powiatowy konkurs recytatorski ,,SMERFIK”, skierowany do dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wałbrzyskiego. Uczestnicy konkursu mogą wybrać dowolny wiersz lub fragment prazy, a czas recytowania nie może przekroczyć 3 min. Ocenie podlegać będzie dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny.
czytaj więcej