sowie

Gmina Jedlina-Zdrój, Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S.A., Uzdrowiskowy Szlak - Strona nieoficjalna

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Pod znakiem trzech kultur
2012-11-23 15:47


Energetyczny chór gospel, zespół wykonujący pieśni sakralne oraz utwory klasyczne mogli usłyszeć goście koncertu Trzech Kultur w Jedlinie Zdroju. Impreza, która łączy różne odmiany muzyki oraz tradycji religijnej, miała już swoją piątą odsłonę w uzdrowisku. - Chcemy w ten sposób przybliżać ludziom bogactwo kulturowe, wynikające z tradycji katolickiej, prawosławnej oraz protestanckiej. Często są to utwory śpiewane po łacinie, przez co dość trudne w odbiorze. Występują jednak również chóry, które podrywają z ławek wszystkich zgromadzonych w kościele – opisuje Prałat Ryszard Uryga, Proboszcz Parafii Świętej Trójcy W Jedlinie-Zdroju. Tegoroczną edycję koncertu Trzech Kultur rozpoczął właśnie chór wykonujący muzykę Gospel. Zespół poprowadziła amerykanka na stałe mieszkająca w Berlinie. Donna Brown uznawana jest za najlepszą wykonawczynię tego nurtu w całych Niemczech.
 


Sobota przebiegała z kolei pod znakiem muzyki sakralnej, którą prezentowali nasi sąsiedzi zza południowej granicy. Chór złożony z kobiet pod nazwą „Cantus Feminae” wykonał również utwory klasyczne między innymi Dworzaka oraz Bacha. Zwieńczeniem trzydniowej imprezy był koncert Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej, w którym występują zarówno studenci, jak i wykładowcy tej uczelni. W zespole śpiewa także trzech rodowitych mieszkańców Jedliny Zdroju. Duże zainteresowanie tegoroczną edycją imprezy zaskoczyło nawet samych organizatorów. Ambitne i trudne w odbiorze wydarzenie, jak się okazuje, ma jednak swoich zwolenników. Centrum Kultury ma już plany na kolejną odsłonę Koncertu Trzech Kultur. - Są wstępne rozmowy dotyczące przyjazdu chóru żydowskiego z Tel Avivu. Chcielibyśmy również zaprosić przedstawicieli prawosławia, sięgając do korzeni, czyli Rosji. Tradycyjnie także kulturę chrześcijańską zaprezentuje jeden z najlepszych krajowych chórów - mówi Andrzej Gniatkowski, dyrektor Centrum Kultury W Jedlinie – Zdroju.źródło: 30minut.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: