Powrót do szkoły z plecakami pełnymi książek i...wakacyjnych wspomnień. Dzieci ze świetlicy środowiskowej Fundacji „Merkury” wakacje mają za sobą jednak z pewnością będą pamiętać czas wolny, który spędzili w świetlicy jak i poza nią. Wypoczynek zorganizowany w świetlicy obfitował w rozmaite gry, zabawy i konkursy jak również wycieczki. Dużą atrakcją dla dzieci był wyjazd do Jura Parku w Krasiejowie koło Opola, który odbył się dzięki zaproszeniu otrzymanemu od Klubu Abstynenta „Nowe Życie” ze Szczawna Zdroju.
W towarzystwie dinozaurów dzieci spędziły dzień pełen wrażeń bawiąc się w lunaparku, kinie i nad wodą. Finisz wakacji dla dzieci ze świetlicy Fundacji „Merkury” to także kilkudniowy wyjazd do Jedliny Zdroju i pobyt w Hotelu „Jedlinka” urozmaicony poprzez długie wycieczki i spotkanie z historią. Podczas wyjazdu dzieci były w Zagórzu Śląskim i zwiedzały Zamek Grodno, chodziły podziemiami sztolni w Walimiu, dowiedziały się co kryje tamtejszy kościół św. Jadwigi, jak również poznały zakamarki Pałacu w Jedlinie Zdroju. A i to nie wszystko... dzieci dzielnie wspinały się na Wielką Sowę by móc z wieży widokowej podziwiać przepiękny krajobraz, wykazały się także wielką odwagą przepływając łodziami w podziemiach kompleksu Włodarz w Jugowicach. Dzieci uczestniczyły w projekcji filmu o księżnej Daisy, a swoje zdolność plastyczne pokazały pięknie zdobiąc porcelanę i malując gipsowe figurki, które zabrały do domu. Dziecięce śpiewy i tańce przy ognisku oraz nagrody otrzymane za uczestnictwo w zajęciach zakończyły tę wakacyjną przygodę by rozpocząć kolejną, także bardzo ważną jaką jest powrót do szkolnej ławki. Świetlica środowiskowa Fundacji „Merkury” prowadzona jest przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Wałbrzycha, a wypoczynek wakacyjny świetlicowych dzieci w Hotelu „Jedlinka” sfinansowany został ze środków statutowych Fundacji „Merkury”. (red)
źródło: 30minut
Właściciele nieruchomości mogą odbierać z Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój środki do dezynfekcji studni w formie tabletek samorozpuszczalnych Jasol Solid.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcejWójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski oraz Prezes Zarządu Międzygminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym Radosław Żmuda - Trzebiatowski zapraszają dzieci i młodzież zamieszkującą na terenie gminy Grzmiąca do udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego pn. „Ziemię ratuję, bo segreguję”.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcejBurmistrz Głuszycy, Roman Głód, podpisał umowę z firmą "BIKOP" Usługi Ziemno-Budowlane Piotr Bieszczad na realizację zadania pod nazwą „Utrzymanie koryta rzeki Bystrzyca w gminie Głuszyca”.
czytaj więcej