sowie

Gmina Jedlina-Zdrój, Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S.A., Uzdrowiskowy Szlak - Strona nieoficjalna

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Ogrody Samków
2008-11-21 16:31

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Ogrody Samków jest pierwszą spółdzielnią socjalną w regionie wałbrzyskim. Działalność rozpoczęła pod koniec 2006 roku i do dziś realizuje swoje statutowe cele. Członkami – założycielami Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Ogrody Smaków są mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego: Andrzej Ślipko, Danuta Kasprzak, Aleksandra Ziędalska, Zofia Żukiewicz, Jolanta Kaim, Anna Mileszko, Dorota Pacek i Krystyna Muszyńska. 29 grudnia 2006 roku podpisali umowy z Powiatowym Urzędem Pracy w Wałbrzychu, który udzielił im wsparcia (przeznaczonego na wkłady członkowskie do spół- dzielni) w wysokości 58254,84 zł (czyli 7281,81 zł na osobę). Do spółdzielni dołączyli później kolejni członkowie, między innymi obecny prezes Rafał Sys. - Pomysł powołania tej spółdzielni powstał podczas pracy w projekcie EQUAL w ramach Partnerstwa MUFLON. Razem z trenerami i doradcami projektu wypracowywaliśmy koncepcję przyszłej spółdzielni, najbardziej optymalnej dla naszej grupy osób -wspominają założyciele Ogrodów Smaków. - Początkowo były dwa pomysły na dwie odrębne spółdzielnie socjalne. Pierwsza spółdzielnia miała nazywać się "Zielonym do góry" i miała zajmować się usługami związanymi z pielęgnacją terenów zielonych (w ramach projektu członkowie tej grupy zostali wysłania na specjalistyczne szkolenie z zakresu opieki nad terenami zielonymi i projektowania ogrodów – dop. red.).


Druga spółdzielnia miała zajmować się gastronomią (grupa została wysłana na specjalistyczne szkolenie z zakresu gastronomii - dop. red.). Po połączeniu obu tych grup założycielskich powstała jedna duża grupa, która nazwała się "Ogrody smaków" Termin ogrody od grupy "Zielonym do góry", termin smaków od grupy gastronomicznej. Pomysłodawcą tej nazwy była Marta Sys koordynator projektu EQUAL – dodają spółdzielcy z Ogrodów Smaków. Spółdzielnia Ogrody Smaków zajmuje się przede wszystkim cateringiem zewnętrznym (między innymi dowóz do obiadów do klienta "na telefon"), organizowaniem różnego rodzaju imprez okolicznościowych od styp, chrzcin, urodzin, po bale i zabawy. Warto dodać, że Ogrody Smaków w pierwszym roku swojej działalności obsługiwały między innymi: wystawy w Galerii BWA Zamek Książ, Telewizję Polską S.A. oddział Wrocław, przygotowywały catering na 50 - lecie Zespołu Szkół Mechanicznych, Dzień Nauczyciela w popularnym "mechaniku", podsumowanie roku PZM w Ratuszu Wałbrzyskim. Poza tym spółdzielcy z Ogrodów Smaków współorganizowali różne bale i imprezy okolicznościowe, jak np. bal przebierańców organizowany na Poniatowie dla grupy "Gulaczówka". Wielkim sukcesem okazał się także udział w Dolnośląskim Festiwalu Zupy w Jedlinie Zdroju, w którym Ogrody Smaków zdobyły I miejsce.
Źródło: (RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: