sowie

Gmina Jedlina-Zdrój, Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S.A., Uzdrowiskowy Szlak - Strona nieoficjalna

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Lokomotywa w Jedlinie-Zdroju
2011-09-12 10:41

Nie popisali się organizatorzy szumnie zapowiadanej, turystycznej wyprawy pociągiem Poznań – Wrocław. Skład spóźnił się ponad dwie godziny, a zamiast zapowiadanej, zabytkowej lokomotywy Piękna Helena, wagony ciągnął parowóz, który jeszcze nie tak dawno pomykał po polskich torach. Nie przeszkodziło to jednak miłośnikom kolei. Cierpliwie poczekali, a w momencie wjazdu pociągu na stację w Jedlinie Zdroju, na peronach panował prawdziwy tłok. Wokół sapiącej i dyszącej lokomotywy zgromadzili się ciekawscy, pstrykały aparaty fotograficzne, dzieci z zainteresowaniem oglądały nieznane im zjawisko.
 


Starostwo powiatowe i samorząd Jedliny bardzo starannie przygotowały się do powitania gości. Pociągiem przyjechało prawie 600 osób z Wielkopolski, skuszonych zapowiadanymi
atrakcjami ziemi wałbrzyskiej. Nie zawiedli się. W Jedlinie powitał ich przede wszystkim poczęstunek przygotowany przez gospodarstwa agroturystyczne. Na przyjezdnych czekał świeży chleb, smalec i kiszone ogórki a także wiele innych, smakowitych potraw. Można było zaopatrzyć się w pachnący nowością folder wydziału promocji „Ziemia Wałbrzyska. Zagłębie Atrakcji”. Po kilkudziesięciu minutach jedna z tych atrakcji była na wyciągniecie ręki – pociąg przejechał przez najdłuższy w Polsce tunel kolejowy o długości ponad 1600 metrów. Równie gorące powitanie zgotowano przyjezdnym na stacji Wałbrzych Główny. Była muzyka, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, fragmenty spektakli teatralnych, aktorzy w strojach z dawnych epok i Trubadurzy Górscy, którzy umilali mieszkańcom czas oczekiwania turystycznymi piosenkami. Organizatorem wyprawy był Instytut Rozwoju Kolei z Poznania. – Zauważyliśmy, że turyści bardzo chętnie korzystają z możliwości przejazdu koleją do atrakcyjnych turystycznie miejsc. Ten pociąg, to jest hit sezonu. Bilety sprzedały się na pniu – mówi Patryk Skopiec. Spóźnienie tłumaczy awarią leciwej lokomotywy, której trzeba było zorganizować wsparcie w postaci spalinowozu, pchającego skład od tyłu. – Piękna Helena, niestety, zupełnie odmówiła współpracy – wyjaśnia. Patryk Skopiec, który spotkał się w
Jedlinie Zdroju ze starostą i wiceburmistrzem Jedliny Zdroju, zapowiada, że kolejowe imprezy będą powtarzane. Rozmowy toczyły się w wagonie na trasie Jedlina Zdrój – Wałbrzych.


źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: