sowie

Gmina Jedlina-Zdrój, Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S.A., Uzdrowiskowy Szlak - Strona nieoficjalna

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
UM Jedliny ponownie certyfikowany ISO 9001:2009
2011-03-17 16:53

W Urzędzie Miasta w Jedlinie-Zdroju w dniach 10 i 11 marca 2011 r. odbył się audyt odnowieniowy Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą PN-EN ISO 9001:2009 przeprowadzony przez audytora PIHZ Certyfikacja. O certyfikat Systemu Zarządzania Jakością staramy się już trzeci raz, pierwszy otrzymaliśmy w 2005 r., następny w 2008 r. Po tegorocznym audycie zostaliśmy rekomendowani do otrzymania certyfikatu na następne trzy lata tj. do 2014 roku.

Sześć lat doskonalenia funkcjonowania organizacji według normy PN-EN ISO 9001:2009 to już spore doświadczenie a przede wszystkim pozytywne i zauważalne zmiany w zakresie obsługi klientów Urzędu. Nasze doświadczenia to coroczne ankietowe badania satysfakcji klientów, którzy korzystają z usług Urzędu, badania satysfakcji naszych pracowników, to liczne szkolenia personelu, realizowane audyty wewnętrzne, przeprowadzane samooceny także wg Modelu CAF, dokonywane przez kierownictwo coroczne przeglądy zarządzania itp. W wyniku prowadzonych działań opracowywane są projekty doskonalące, których realizacja i wdrażanie w życie przynosi wymierne efekty kreujące pozytywny wizerunek Urzędu Miasta – organizacji liczącej się z opiniami klientów, starającej się systematycznie doskonalić te obszary, które rodzą negatywne oceny i niezadowolenie osób bądź firm korzystających z naszych usług.Do systematycznego doskonalenia pracy i organizacji Urzędu wykorzystujemy także uczestnictwo pracowników w realizacji „Programu doskonalenia usług publicznych w urzędach Dolnego Śląska i Małopolski z wykorzystaniem doświadczeń Urzędu Miasta w Dzierżoniowie” – projekt współfinansowany jest przez UE ze środków EFS. Realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu 2010 roku i kończy się w październiku 2011 roku. To uczestnictwo w projekcie wzbogaciło wiedzę i umiejętności pracowników w zakresie stosowania samooceny CAF, budowania projektów doskonalących i monitorowania ich realizacji. Dokumentacja Systemu Zarządzania Jakością prowadzona jest z wykorzystaniem narzędzia wspomagającego w postaci programu elektronicznego, co znacznie zmniejszyło ilość dokumentacji papierowej i na co dzień ułatwia pracownikom korzystanie z obowiązujących aktów prawnych , procedur i innych narzędzi stosowanych w systemie, a także udostępnia wszelkie informacje na temat wyników audytów, badań satysfakcji klientów, przeglądów zarządzania i wiele innych ważnych informacji.

Doświadczenia i umiejętności w zakresie zarządzania wykorzystujemy także do wdrażania zasad kontroli zarządczej, która została wprowadzona w styczniu 2010 roku ustawą o finansach publicznych. Kontrola zarządcza zgodnie z założeniami Ministerstwa Finansów ma stanowić nowoczesne narzędzie mające zapewnić wewnętrzny ład organizacyjny w administracji i w efekcie doprowadzić do wzrostu efektywności funkcjonowania administracji. Kontrola zarządcza jest sprawowana na dwóch poziomach – I poziom realizują kierownicy jednostek organizacyjnych w kierowanych przez siebie organizacjach, II poziom Burmistrz Miasta realizuje w jednostkach organizacyjnych gminy. Brak w Urzędzie i w jednostkach organizacyjnych gminy funkcjonującego i udokumentowanego systemu kontroli zarządczej stanowi dla osób kierujących tymi jednostkami zagrożenie odpowiedzialnością za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Gminy, w których funkcjonuje system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2009 nie mają trudności w zbudowaniu i wdrożeniu przydatnego i funkcjonalnego systemu kontroli zarządczej. Terminologia i wymagania normy, podejście procesowe do zarządzania organizacją, określanie celów i mierników dla realizacji procesów, monitorowanie i ciągłe doskonalenie realizacji procesów, audyty, przeglądy zarządzania to gotowy system kontroli zarządczej wymagany standardami ustanowionymi przez Ministra Finansów, który faktycznie funkcjonuje od ponad sześciu lat w Urzędzie Miasta w Jedlinie-Zdroju.

 

 

 

źródło: jedlinazdroj.euWróć
dodaj komentarz | Komentarze: