sowie

Gmina Jedlina-Zdrój, Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S.A., Uzdrowiskowy Szlak - Strona nieoficjalna

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Leczenie zimnem w Uzdrowisku
2008-10-31 14:43

Wielu mieszkańców Wałbrzycha i okolic nadal zapomina, że z oferty leczniczej Uzdrowiska Szczawno – Jedlina korzystać mogą nie tylko kuracjusze przyjeżdżający do sanatorium na pobyty dwu - trzy tygodniowe. Bogdan Stokłosa: - Najczęściej tak bywa, że zapominamy o tym z co w zasięgu ręki. Często mieszkańcy miejscowości położonych na południe od Wałbrzycha nie pamiętają też , że naszym ośrodkiem leczniczo – rehabilitacyjnym jest także Jedlina Zdrój. W Jedlinie można korzystać z zabiegów identycznych, jak te w Szczawnie Zdroju. Na jednakowym poziomie wyposażone są zakłady przyrodolecznicze w obu ośrodkach. W Jedlinie i Szczawnie leczymy schorzenia oraz dolegliwości w tym samym zakresie. Jedlinę Zdrój polecam również mieszkańcom Wałbrzycha, zwłaszcza tych dzielnic, z których czas dojazdu do Jedliny może okazać się taki sam jak do Szczawna, a może nawet krótszy. Czy pacjent, który zechce u Państwa wykupić cały pakiet zabiegów, bądź zabiegi pojedyncze musi przyjeść ze skierowaniem od lekarza?


- W takim wypadku nie trzeba mieć skierowania. Do dyspozycji pacjentów są nasi lekarze uzdrowiskowi, którzy przyjmują w poradniach w Szczawnie i Jedlinie Zdroju. Wystarczy się zarejestrować, a nasi lekarze określą rodzaj schorzenia czy dolegliwości i zalecą odpowiednie zabiegi. Z naszych zabiegów w zakładzie przyrodoleczniczym może także korzystać każdy pacjent ze skierowaniem lekarskim z POZ, w ramach kontraktów, które mamy podpisane z NFZ. Ze względu jednak na miesięcznie limitowane przez NFZ kwoty, przeznaczone na refundacje, te usługi wyczerpują się u nas bardzo szybko. Czasami już na początku miesiąca. Jakie nowości lecznicze poleciłby Pan pacjentom. - Przede wszystkim leczenie zimnem, czyli krioterapię. Od ponad roku działa u nas kriokomora ogólnoustrojowa, w której za pomocą bardzo niskiej temperatury - do minus 170 st. C nie tylko leczymy schorzenia, i dolegliwości, ale poprawiamy także np. Kondycję i samopoczucie. Czy każdy z nas może skorzystać z tego rodzaju zabiegu? - O tym, czy możemy znaleźć się nawet na bardzo krótki czas w tak niskiej temperaturze, musi zadecydować lekarz. Leczenie zimnem zabronione jest u pacjentów np. z nadciśnieniem tętniczym. Jednak jest to sprawa bardzo indywidualna, dlatego każda osoba, która zechce skorzystać tego rodzaju zabiegu, musi przed wejściem do komory zostać przebadana przez lekarza.
Źródło: (AWS) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: