sowie

Gmina Jedlina-Zdrój, Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S.A., Uzdrowiskowy Szlak - Strona nieoficjalna

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Guenter Boehm odwiedził Jedlinę-Zdrój
2010-09-16 11:49

Guenter Boehm gościł z wizytą w Jedlinie-Zdroju. Bratanek ostatniego, przedwojennego właściciela Pałacu w Jedlince przyjechał wraz z żoną Berthą oraz Panią Gerdą Nurnberger – przyjaciółką rodziny, której rodzice przed wojną byli dzierżawcami majątku ziemskiego w Jedlince.
Trzydniową wizytę Honorowy Obywatel rozpoczął od spotkania z przedstawicielami jedlińskiego samorządu Miasta Jedlina-Zdrój. Następnie zwiedził Uzdrowisko, a wieczorem spotkał się z Radnymi Miasta.
Następnego dnia, w historycznych wnętrzach Pałacu wziął udział w spotkaniu z uczniami jedlińskich szkół. Podczas spotkania Pan Boehm opowiedział historię zabytkowego obiektu. Pani Gerda – jako jedyna żyjąca osoba, która osobiście znała ostatniego właściciela Pałacu – Gustava, przytoczyła kilka zdarzeń jakie zapamiętała z dzieciństwa, dotyczących pałacu i jego mieszkańców.Goście spotkali się także z podopiecznymi Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek. Zwiedzanie remontowanego Kościoła przy ul. Jana Pawła II, dostarczyło wielu wzruszeń Pani Gerdzie, tu bowiem była ochrzczona i bierzmowana, a także śpiewała w chórze dziecięcym. Popołudniu Honorowy Obywatel spotkał się z członkami Stowarzyszenia Miłośników Jedliny–Zdroju i wspólnie przemierzyli kilka kilometrów trasą Uzdrowiskowego Szlaku Turystyczno-Rekreacyjnego.

 

W trzecim dniu wizyty Właściciel Pałacu w Jedlince Pan Radosław Leda uroczyście przekazał Guenterowi Boehmowi klucze do gabinetu wuja Gustava. W pokoju znajduje się portet antenata, biurko, obrazy i podręczna biblioteczka.


Jak zaznaczył Guenter Boehm powrót w rodzinne strony jest sentymentalną podróżą i podkreślił, że zawsze jego wizyta jest szczególnym wydarzeniem, które promuje na prowadzonej przez siebie stronie internetowej. Na pożegnanie Goście serdecznie podziękowali Burmistrzowi Miasta jak i Właścicielom Pałacu za miłe przyjęcie i okazaną gościnność.

 

źródło: jedlinazdroj.eu

 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: