sowie

Gmina Jedlina-Zdrój, Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S.A., Uzdrowiskowy Szlak - Strona nieoficjalna

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Przed nami upalny weekend. Zadbajmy o siebie i innych
2026-06-26 14:44

Synoptycy zapowiadają, że najbliższe dni będą wyjątkowo gorące. Wysokie temperatury mogą być niebezpieczne nie tylko dla osób starszych, ale również dla dzieci, osób przewlekle chorych oraz wszystkich aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu. Wałbrzyscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i ponownie przypominają, jak bezpiecznie przetrwać okres upałów.


Podczas wysokich temperatur należy regularnie uzupełniać płyny, unikać długiego przebywania na słońcu oraz ograniczyć wysiłek fizyczny w najgorętszych godzinach dnia. Warto nosić lekką, przewiewną odzież oraz nakrycie głowy, a także korzystać z miejsc zacienionych.

 

Szczególną uwagę zwróćmy na dzieci i seniorów, którzy znacznie gorzej znoszą wysokie temperatury. Nigdy nie pozostawiajmy dzieci ani zwierząt w zaparkowanych samochodach. Temperatura wewnątrz pojazdu może wzrosnąć do kilkudziesięciu stopni już po kilku minutach, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla życia.

 

Nie bądźmy również obojętni wobec osób, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli zauważymy seniora lub osobę, która źle się czuje z powodu upału, zapytajmy, czy nie potrzebuje wsparcia. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia należy natychmiast powiadomić służby ratunkowe.

 

Wałbrzyscy policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na osoby wymagające pomocy oraz prowadzą działania profilaktyczne przypominające mieszkańcom o zasadach bezpiecznego zachowania podczas upałów.

 

Wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne, jednak przestrzeganie podstawowych zasad pozwoli uniknąć wielu zagrożeń. Wałbrzyska Policja apeluje o rozsądek, wzajemną pomoc i troskę o osoby najbardziej narażone na skutki upałów. Pamiętajmy – czasami jeden telefon lub chwila zainteresowania mogą uratować komuś życie.

 

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
podkom. Agnieszka Głowacka-Kijek

 

policja.gov.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: