sowie

Gmina Jedlina-Zdrój, Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S.A., Uzdrowiskowy Szlak

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
2014-08-11 10:39

Trójka jedlińskich zawodników: Edward Serafin, Kazimierz Jacak, Jerzy Siara oraz gracz „Broen - Karo” Dzerżoniów - Ryszard Kowalski, jako Mistrzowie Polski z roku poprzedniego, wyjechali reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy Weteranów, które odbywały się w dniach 27- 29.06.2014 r. w odległej Lulei w Szwecji.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-08-11 10:35

Pod takim hasłem uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej Fundacji ze Starego Zdroju zorganizowali wspólną zabawę w plenerze.

czytaj więcej... (kliknij)

2013-05-17 10:56


Pokazy jazdy konnej, tańca, kulturystyki, boksu, ognia, mecz piłki nożnej, a także duża dawka muzyki granej na żywo oraz wiele innych atrakcji – a wszystko to dla chorego na białaczkę Dawida. Już 11 maja na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Jedlinie - Zdroju odbędzie się specjalny festyn, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie 13-letniego chłopca.
 

czytaj więcej... (kliknij)

2013-05-17 10:39


Dwie osoby zginęły w wyniku pożaru i wybuchu, do którego doszło w kamienicy przy ulicy Górniczej 10 w Kamieńsku (Jedlina – Zdrój). Kilkadziesiąt innych zostało ewakuowanych.
 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-11-23 15:47


Energetyczny chór gospel, zespół wykonujący pieśni sakralne oraz utwory klasyczne mogli usłyszeć goście koncertu Trzech Kultur w Jedlinie Zdroju. Impreza, która łączy różne odmiany muzyki oraz tradycji religijnej, miała już swoją piątą odsłonę w uzdrowisku. - Chcemy w ten sposób przybliżać ludziom bogactwo kulturowe, wynikające z tradycji katolickiej, prawosławnej oraz protestanckiej. Często są to utwory śpiewane po łacinie, przez co dość trudne w odbiorze. Występują jednak również chóry, które podrywają z ławek wszystkich zgromadzonych w kościele – opisuje Prałat Ryszard Uryga, Proboszcz Parafii Świętej Trójcy W Jedlinie-Zdroju. Tegoroczną edycję koncertu Trzech Kultur rozpoczął właśnie chór wykonujący muzykę Gospel. Zespół poprowadziła amerykanka na stałe mieszkająca w Berlinie. Donna Brown uznawana jest za najlepszą wykonawczynię tego nurtu w całych Niemczech.
 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-11-23 11:55


Burmistrz miasta Jedlina – Zdrój organizuje zbiórkę elektrosprzętu (elektroodpadów), która odbędzie się 17 listopada na terenie gminy. Odbiór zbędnego elektrosprzętu (elektroodpadów) bezpośrednio z nieruchomości, z budynków jednorodzinnych, domów wielorodzinnych, itp., zapewnia Przedsiębiorstwo W.M.S. Recycling oferując również pomoc przy wyniesieniu ciężkiego sprzętu. Za udział w proeokologicznej akcji podczas przekazywania elektroodpadów firma podaruje mieszkańcom symboliczne upominki (czekoladę, kawę). - Proszę nie wystawiać sprzętu przed nieruchomość – apelują organizatorzy akcji. Szczegóły zostaną podane mieszkańcom w ulotkach informacyjnych. (red)
źródło: 30 minut
 

2012-10-15 14:01


To już tradycja, że co kilkanaście miesięcy Honorowy Obywatel Jedliny - Zdroju - Günter Böhm z rodziną i przyjaciółmi wraca do ziemi swych przodków. Za każdym razem przywozi ze sobą coraz to innych krewnych i ich znajomych. W ten sposób systematycznie powiększa się krąg przyjaciół miasta Jedlina - Zdrój i pałacu Jedlinka. W tym roku wraz z Günterem Böhmem przyjechała jego żona Bertha oraz daleka bratanica Irmagrd z mężem Karstenem Fuhrmannem i synem Aaronem. Ta wyprawa była również wielkim przeżyciem dla jego brata Herberta Böhma, który praktycznie ziemię swych przodków widział ostatni raz w tragicznych latach wojny i tuż po jej zakończeniu. Z przyjaciół i znajomych tym razem przyjechali: Wolfgang Friedrich z synem Kerstenem oraz Gerda Nürnberger, która jako dziecko mieszkała na terenie zespołu pałacowego Jedlinka i pamięta jeszcze Gustawa Böhma przedwojennego właściciela pałacu i okolicznego majątku. Już w pierwszych godzinach pobytu Günter Böhm poprosił o możliwość pokazania przyjezdnym pałacu. Dla Gerdy Nürnberger była to także podróż w przeszłość, a w wielu pomieszczeniach ożyły wspomnienia. Okazało się, że w dzisiejszej sali heraldycznej stało niegdyś pianino, na którym pani pałacu wygrywała znane i nieznane standardy muzyki klasycznej. Dzieci, które przeszkadzały swymi zabawami musiały za karę same grać na instrumencie lub też wysłuchać koncertu pani pałacu.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-09-18 12:56


Powrót do szkoły z plecakami pełnymi książek i...wakacyjnych wspomnień. Dzieci ze świetlicy środowiskowej Fundacji „Merkury” wakacje mają za sobą jednak z pewnością będą pamiętać czas wolny, który spędzili w świetlicy jak i poza nią. Wypoczynek zorganizowany w świetlicy obfitował w rozmaite gry, zabawy i konkursy jak również wycieczki. Dużą atrakcją dla dzieci był wyjazd do Jura Parku w Krasiejowie koło Opola, który odbył się dzięki zaproszeniu otrzymanemu od Klubu Abstynenta „Nowe Życie” ze Szczawna Zdroju.
 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-07-04 12:39


Tylko jedną złotówkę będzie kosztował przejazd busem, który pojawi się w Jedlinie – Zdroju. Nową linię kursującą po ciekawych miejscach tego uzdrowiskowego miasta, uruchamia od lipca firma usługowo-przewozowa Beaty Żołnieruk. Rozmowa z Panią Beatą Żołnieruk, która prowadzi firmę usługowo-przewozową. - Od lipca uruchamiają Państwo nowa linię „ Bus Czarodziejska Góra”. Na jakiej trasie będzie kursowały Państwa busy? - To prawda. Z inicjatywy Burmistrza Jedliny- Zdrój Pana Leszka Orpla uruchomiona zostanie nowa linia na trasie: Jedlina- Zdrój Parking sportowy- Jedlina- Zdrój rondo- Pijalnia wód Uzdrowisko- Czarodziejskie Liny- ul. Chrobrego (Dino)- Dworzec PKP. Oferta skierowana jest do mieszkańców Jedliny- Zdrój, kuracjuszy, ale przede wszystkim do wszystkich tych, którzy zechcą spędzić weekend w przepięknie położonym kurorcie jakim jest Jedlina- Zdrój.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-07-02 14:45

Miejska Szkoła Podstawowa w Jedlinie – Zdroju ma swojego patrona. Został nim Janusz Korczak. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele pw. Trójcy Świętej w Jedlinie - Zdroju, którą celebrował Ksiądz Prałat Ryszard Uryga w asyście Księdza Pawła Miraszewskiego. Kolejna część ceremonii odbyła się w siedzibie szkoły. o odczytaniu stosownej Uchwały Rady Miasta Jedlina – Zdrój i przekazaniu jej na ręce dyrektora szkoły nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, a uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM